Author Topic: Razmislite ako do sada niste!  (Read 1071 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline vojana

• Administrator
  • Ugled: +45/-0
    • View Profile
    • www.mojtip.com
Razmislite ako do sada niste!
« on: 11. Jan 2014. u 18:56:58 »
Pre nekoliko meseci su u Njujorku stru?njaci iz statistike izvršili anketu me?u taksistima.
U pitanju je bila vrlo jednostavna stvar. Naime merilo se koliko taksisti rade ukoliko imaju zadatu cifru zarade po danu, a vremenski period je bio 10 dana.
Naravno došli su do zxaklju?ka da kad taksisti imaju posla i kad zarade potrebnu kvotu prestaju taj dan sa radom, pa makar to trajalo i samo par sati a kad su imali "loš'' dan i nisu uspevali da ispune kvotu, onda su bili spremni i po 12 sati da provedu na ulici i ipak nisu uspevali uvek da ispune "normu".

Pitate se kakve veze imaju taksisti sa nama Tipsterima!? Pa iskreno direktne veze bas nikakve (sem ako se neko od njih ne bavi kla?enjem), ali ova anketa ima i te kako. Pa da po?nem pri?u...

U kladionicu je jedne subote ušao mladi? sasvim obi?nog izgleda i sem par pogleda ve? prisutnih, nije privukao nikakvu posebnu pa?nju. Seo je za jedan slobodan sto, uzeo listu i hemijsku i vrte?i je me?u prstima, po?eo da lista i traži nešto što bi uplatio. Zapalio je cigaretu i nju po?eo da vrti u drugoj ruci. Posle par minuta upisao je nešto na papiri? i otišao do pulta da uplati. ?ak ni svota koju je uplatio nije bila velika, ?ak je bila i mala, pa je na pitanje radnika kladionice:
- Samo toliko ?eš da uplatiš?
Odgovorio je:
- Pa da, mislim toliko mi treba, pa ako pro?e pro?e.

Vratio se za svoj sto i ?ekao da se utakmica pojavi na teletekstu i da je prati.
Nakon dva sata sedenja i vrtenja cigarete za cigaretom, sa tiketom u ruci otišao je do pulta podigao novac i uplatio slede?u utakmicu.
Kao u bajkama nakon dva sata je opet otišao do pulta i podigao novac.
Na pitanje radnika zar više nece da uplati ništa iako je tek 16 sati i ima toliko utakmica, mirno je odgovorio da je njemu ovoliko trebalo i napustio kladionicu.

Slede?eg dana se pojavio u kladionici ve? u 11 sati i naravno uplatio i seo da ?eka. Nažalost ovog puta prvi tiket nije bio dobitan, pa je uplatio slede?i koji takodje nije prošao. Onda je po?eo da upla?uje na svakih sat vremena pokušavaju?i da "vrati" izgubljeno.
U 22 sata je najzad uspeo da "pokrije" sve uplate, ali je dva puta odlazio da donese novac.

Oni koji se još uvek pitaju pa kakve to veze ima sa taksistima, evo odgovora.

Zar nije logicno da kad taksista ima uspešan dan i mnogo mušterija, iskoristi to i radi malo duze, kako bi za par sati "pokrio" one dane kad mušterija nema nigde.
Zar nije logicno da za 8 sati zaradi za dva dana pa kad neide posao da ne sedi 12 sati u kolima?

Zar onda nije logi?no da kad Vas "o?e" i kad imate taj "filing" igrate dok Vas zaista o?e (naravno sve u razumnim granicama) a kad promašite, stanete i disciplinovano kazete sebi: "Zašto da tvrdoglavo danas igram i srljam sa tiketima, forsiram da povratim", kad na kraju dana možda to ne?ete uspeti.

Nikad nemojte dopustiti da ose?anja i pohlepa preovladaju. Budite disciplinovani i nemojte nesmotreno srljati sa uplatama. Postavite sebi granicu i nemojte je prelaziti.

Kladionice koriste taj psihološki fenomen, samo je pitanje koliko je ko od nas dovoljno jak da ne pre?e preko granice.

Nemojte sebi dozvoliti da izgubite više novca od planiranog, jer ste istim mogli kupiti poklon najvoljenijima ili sebi.
No title

Slanjem SMS poruke mozete podrzati rad Foruma mojtip.com

SRBIJA:  FO MOJTIP na 1310

CRNA GORA: TXT TIKET na 14741

SLOVENIJA:  TXT MTIKET na 3838

MACEDONIA:  TAP MTIKET na 141551

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13