Author Topic: Everton - Manchester City 06.02.2018.  (Read 40 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline vojana

• Administrator
  • Ugled: +46/-0
    • View Profile
    • www.mojtip.com
Everton - Manchester City 06.02.2018.
« on: 06. Feb 2019. u 17:29:33 »
Everton - Manchester City

Everton je je trenutno deveti na tabeli, međutim samo šest osvojenih bodova u poslednjih šest utakmica apogotovo poslednji susret koji su izgubili na svom terenu od vukova je potvrda da su ušli u rezultatsku krizu. To je naravno prouzrokovalo i dosta oštre kritike na račun trenera. Marco Silva se suočava sa još težim problemom a to je da u istom periodu nije bilo susreta da je mogao da računa na najbolje u odbrani, što zbog povreda što zbog kazn. Tako će biti i danas jer u tim se vraća, posle kazne, levi bek Lucas Digne ali će bar dvojica od povređenih Yeryya, Bainesa i Jagielka, izostati.

City ima priliku da posle ovog susreta postane lider, jer u slučaju pobede imaće isti broj bodova kao Liverpool ali i bolju gol razliku. Ipak Guardiola zna da su prthodnih godina loše prolazili na Goodison Parku. Naime u sezoni 2016/17, kad je Guardiola došao u City, Everton je pobedio sa čak 4:0. Za razliku od domaćina jedino se zna da Kompany još nije spreman.

Iako je poslednjih godina City uspešniji u duelima ipak ima samo tri pobede više u međusobnim susretima i u slučaju pobede Citya to bi bila samo druga dupla prvenstvena pobeda (u najvišem rangu). Teško je za poverovati da Everton u krizi i sa ovakvom odbranom može izbeći bar dve lopte u svojoj mreži a samim tim i poraz.

Dodaću još jedan podatak koji će verovatno komentator utakmice navesti (ako ne onda će te Vi biti među malobrojnima koji znaju). Navijači Evertona i dalje daju veliku podršku, jer se po forumima spominje 1906-ta godina kad su deklasirali City sa 9:1 a to je i najveća pobeda Evertona na prvenstvenim utakmicama.
« Last Edit: 06. Feb 2019. u 19:26:07 by vojana »
No title

Slanjem SMS poruke mozete podrzati rad Foruma mojtip.com

SRBIJA:  FO MOJTIP na 1310

CRNA GORA: TXT TIKET na 14741

SLOVENIJA:  TXT MTIKET na 3838

MACEDONIA:  TAP MTIKET na 141551

Offline vojana

• Administrator
    • View Profile
    • www.mojtip.com
« Reply #1 on: 06. Feb 2019. u 20:22:47 »
Evo najavljenih sastava

Everton: Jordan Pickford, Michael Keane, Kurt Zouma, Lucas Digne, Jonjoe Kenny, Andre Gomes, Theo Walcott, Idrissa Gueye, Bernard, Tom Davies, Dominic Calvert-Lewin

Manchester City: Ederson, Kyle Walker, Aymeric Laporte, Nicolas Otamendi, John Stones, Ilkay Gundogan, David Silva, Fernandinho, Sergio Aguero, Leroy Sane, Bernardo Silva
No title

Offline vojana

• Administrator
    • View Profile
    • www.mojtip.com
Re: Everton - Manchester City 06.02.2018.
« Reply #2 on: 06. Feb 2019. u 20:41:40 »
I evo još jedne zanimljivosti. Aguero je do sada odigrao 358 minuta protiv Evertona i to je najslabiji učinak golgetera protiv bilo kog engleskog kluba ako se gleda broj minuta i postignuti golovi.
No title

Offline vojana

• Administrator
    • View Profile
    • www.mojtip.com